Harcerski przegląd kolęd
Nawiązując do tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożonarodzeniowym po raz pierwszy zorganizowany został harcerski przegląd kolęd i pastorałek „ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU 2016”, który odbył się 15 grudnia 2016r.Uczestnicy przeglądu musieli zaprezentować jedną kolędę lub pastorałkę. Uczennice naszej placówki biorące udział w przeglądzie, a tym samym tworząc chór „Waganci” wykonały utwór zatytułowany „Hey ludzie idą Święta”. Poziom uczestników był tak wysoki że jury zdecydowało przyznać I Miejsce każdej prezentującej się szkole. Chór „Waganci” zaprezentował się rewelacyjnie każda z dziewczyn dostała dyplom oraz upominek. Utalentowane wokalistki przygotowywały się do występu pod czujnym okiem pana Sebastiana Rudnickiego, któremu gratulujemy oryginalnej aranżacji przygotowanej kolędy jak również przygotowania dzieci do występu.
Wawerskie Centrum Kultury
Filia Radość
15 marca 2016 roku zostały ogłoszone wyniki Mazowieckiego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Pisanka 2016” organizowanego przez Wawerskie Centrum Kultury – Filia Radość.
W kategorii 10-12 lat
II Miejsce Jarosław Jackiewicz
W kategorii 13-15 lat
II Miejsce Albert Książek
Prace konkursowe zostały przygotowane pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Kurach oraz Pani Marioli Marczuk
Wawerskie Centrum Kultury
Filia Radość
Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Jędruś” wzięli udział w Mazowieckim konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Pisanka 2015”.
W kategorii 10-12 lat; pisanka
I Miejsce – Krzysztof Wójcik
II Miejsce – Jarosław Jackiewicz
W kategorii 13-16 lat; pisanka
I Miejsce Albert Książek
III Miejsce – Patryk Tobjasz
W kategorii powyżej 20 lat; pisanka
Wyróżnienie p. Agata Wojtaś
Prace konkursowe zostały przygotowane pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Kurach oraz Pani Marioli Marczuk i Pani Agaty Wojtaś
XII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
Z inicjatywy POWIATOWEGO MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY w Otwocku chór z Jędrusia w kategorii– zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, szkoła podstawowa, kl. 0 – VI zajął II MIEJSCE. Gratulujemy 🙂
Przygotowanie dzieci do konkursu przez Pana Sebastiana Rudnickiego oraz Pana Krzysztofa Kurach
Mistrzostwa judo
Podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Jędruś” Szymon Szymański w dniu 11 października 2014 roku zajął I miejsce ( kategoria 34 kg) XI GRAND PRIX JUDO Považská Bystrica, a niecały miesiąc wcześniej 26 września 2014 roku zajął III miejsce ( kategoria 34 kg) WARSAW JUDO OPEN. Serdecznie gratulujemy 🙂
Festiwal Piosenki
Podopieczny naszej placówki Sebastian Lesiak w dniu 8 maja 2014 w piosence „Wkręceni” (Nie ufaj mi) zajął 4 miejsce ( Nagroda publiczności )w XXVII Festiwalu Muzycznym „Piosenka w Świdrze” zorganizowanym w Ognisku „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego.
Przygotowanie dzieci do konkursu przez Pana Sebastiana Rudnickiego oraz Pana Krzysztofa Kurach
Konkurs Języka Angielskiego
Podopieczny Przemek Kruszyński podczas konkursu ENGLISH HIGH FLYER zajął 6 miejsce w kraju, oraz 4 miejsce województwie. Kolejny sukces Przemka to zajęcie 33 miejsca w kraju i 17 w województwie w konkursie ENGLISH ACE . Konkursy organizowane przez Łowców Talentów Jersz – organizatorów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych i obozów talentów.
Mistrzostwa judo
Podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Jędruś” Szymon Szymański w dniu 6 kwietnia 2013 roku (kategoria do 30 kg), podczas otwartych Mistrzostw Warszawy Dzieci im. Jana Ślawskiego wywalczył tytuł Mistrza Warszawy 2013r.
Konkurs Wielkanocny
07.04.2013 roku zostały ogłoszone wyniki XXII Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Otwockie Centrum Kultury oraz Parafie pw. św. Wincentego a’ Paulo w Otwocku. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Jędruś” zajął II MIEJCSE
Praca konkursowa została przygotowana przez dzieci z grupy I, IX, X pod czujnym okiem Pani Danusi Kusiak, Agaty Logińskiej, Ani Jasinowicz oraz Pana Krzysztofa Kurach.
„Jędruś” w Lennestadt
Współpraca Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Jędruś” ze szkołą im. Janusza Korczaka w ramach programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej zaowocowała rewizytą naszych uczniów w zaprzyjaźnionym miaście Lennestadt. Grupa młodzieży wraz z opiekunami p. Danielą Konowrocką i p. Konradem Logińskim gościła u naszych przyjaciół w dniach 31.05- 8.06. 2013.
Zamieszkaliśmy w pięknym XV wiecznym, malowniczo położonym zamku Billstein. Zaplanowano dla nas bogaty program pobytu obejmujący wizytę w Ratuszu i spotkanie z włodarzami miasta, poznanie zaprzyjaźnionej szkoły oraz zwiedzanie najatrakcyjniejszych historycznie i turystycznie miejsc w powiecie Ople. Ten piękny krajobrazowo teren mieliśmy szansę podziwiać m.in. z tarasów luksusowego statku wycieczkowego pływając po jeziorze Biggesee a także z okien kolejki Biggolino w drodze do jaskiń w Attendorn. Młodzież miała możliwość zwiedzania Bad Berleburg, miejsca, w którym powstają pełne napięcia i przygód ekranizacje książek Karola Maja. Tam dobrowolnie daliśmy się uprowadzić w czasy rodem z „Dzikiego Zachodu”.
Jeden dzień przeznaczono na zwiedzanie tętniącej życiem Kolonii (Koln), z jego gotycką Katedrą i tarasem widokowym, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto i rzekę Ren. Dodatkową atrakcją wyjazdu był także przejazd kolejką linową nad rzeką i fragmentami miasta. To wszystko oglądaliśmy w towarzystwie naszych niemieckich rówieśników. Wizyta w zaprzyjaźnionej szkole pozwoliła nam poznać warunki, w jakich uczy się i pracuje młodzież niemiecka. Ostatnie dwa dni naszego pobytu spędziliśmy z dala od cywilizacji w Schronisku Młodzieżowym w otoczeniu pięknej przyrody i towarzystwie niemieckich uczniów uczestnicząc na równi ze wszystkimi w realizacji zaplanowanych projektów. Mimo trudności w komunikacji młodzież świetnie radziła sobie ze zorganizowaniem wspólnych zabaw, meczów, a nawet randek.
Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i nasza podróż dobiegła końca.
Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wsiedliśmy do samolotu w Dortmundzie, aby po godzinie wylądować „w domu”.
Wyjazd ten był wielką lekcją tolerancji i akceptacji, przełamywania wewnętrznych zahamowań, wstydu i kształtowania wiary we własne siły, świadomego i pozbawionego kompleksów współżycia. Poznawaliśmy się nawzajem, to, czym się różnimy, ale także to jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Żaden film czy książka nie umożliwią nam poznania innej kultury w takim stopniu, jak spotkanie z drugim człowiekiem. Ten naturalny proces przenikania się naszych kultur był największą wartością tej wizyty. Był dla wszystkich lekcją patriotyzmu i wiedzy o świecie.